sale@dneprometiz.com

Оформити замовлення

Кайдзен - поліпшення по-японськи

Євген Ісхаков

Кайдзен-технологія (Kaizen, яп. Безперервне поліпшення) — комплексна концепція, що охоплює філософію, теорію і інструменти менеджменту, що дозволяє досягти переваг у конкурентній боротьбі малими витратами. В економічному сенсі концепція відноситься до дій по безперервному поліпшенню всіх функцій підприємства, від виробництва до менеджменту. Кайдзен — поняття, похідне від японських слів kai — зміна, і дзен — добре чи на краще. Кайдзен був введений на декількох японських підприємствах під час відновлення економіки після Другої світової війни і з тих пір поширюється на підприємствах усього світу. Їли мова йде про застосування принципів Кайдзен в роботі підприємства, то під цим терміном слід розуміти систему вдосконалення діяльності, як цілком фірми, так і її структурних підрозділів. При цьому без залучення зовнішніх інвестицій, виключно за рахунок внутрішніх резервів.

З 14 по 16 листопада в м Київ проходила 4-а всеукраїнська Кайдзен-конференція «Кайдзен — малими кроками до великого успіху», в рамках якої зібралися кайдзеновци з усієї України. У конференції взяли участь і представники ПрАТ «Дніпрометиз» Ватруба О.Д. і Слободін С.В. Цікаві доповіді, обмін досвідом, практичні кейси і навіть кайдзен-тур на підприємство «Елопак-Фастів» — складові насиченої програми конференції.

Принципи управління по 5S-методології (акуратність, порядок, чистота, стандартизовані, дисципліна) вже почали впроваджуватися на нашому підприємстві. Спочатку упор зроблений на впровадженні принципів Кайдзен в службах ділянки по ремонту та обслуговуванню обладнання і ремонтних майстерень ділянки металопокриттів. Відповідальними за первинну реалізацію даних проектів є начальник сталедротово комплексу Слободін С.В., керівники і механіки дільниць. Надалі планується розповсюдити цю практику на інші підрозділи і, в ідеалі, на все підприємство.

Кайдзен, або бережливе виробництво, дуже ефективна управлінська практика, з успіхом застосовується на багатьох підприємствах, як в Україні, так і за кордоном. Зараз в Україні активно працюють над Кайдзен понад 350 компаній, і деякі з них глибоко впроваджують цю систему і показують хороші результати. У їх числі такі великі підприємства, як «Інтерпайп», Новокраматорський машинобудівний завод (НКМЗ), «Енергомашспецсталь», «АртМеталлФурнітура» та багато інших. ін. Компанія «Джей Ті Інтернешнл Україна (JTI Україна)» — частина компанії Japan Tobacco International, однієї з провідних міжнародних тютюнових компаній, навіть на простояв основі проводить кайдзен-тури на свою фабрику в Кременчуці.

Оцінити ефект від впровадження Кайдзен складно, але те що він є — безперечно. І ефекти в компаніях-внедренцем обчислюються сотнями зекономлених людино-годин, зменшенням бюрократії в управлінських процесах, економією на складські залишки, збільшенням продуктивності праці, зростанням потужностей і експортних операцій. Причому варто відзначити, що Кайдзен одна з провідних систем за показником «витрати-результат», мінімальними витратами вже можна домогтися вагомого економічного ефекту.

Шукаєте якісну і доступну метизнупродукцію?

Широка виробнича лінійка метизної продукції для реалізації проектів для оптових покупців. Безліч категорій і великий вибір товарів

Контакти

 • ПрАТ "Дніпрометиз"
  49081, Україна, Дніпро, пр. Слобожанський, 20
 • +38 (098) 164-40-04
 • sale@dneprometiz.com
Підписка

 Отримати консультацію!

Просто введіть свою адресу електронної пошти


  Широкая производственная линейка метизной продукции для реализации проектов для оптовых покупателей. Множество категорий и большой выбор товаров

  Контакти

  • ЧАО "Днепрометиз"
   49081, Украина, Днепр, пр. Слобожанский, 20
  • +38 (098) 164-40-04
  • sale@dreprometiz.com
  Підписка

  Получить консультацию!

  Просто введите свой адрес электронной почты